După cum știți lucrările de refacere, consolidare şi restaurare a bisericii, începute abia în 2005, s-au pierdut în negura vremii, iar ctitoria marelui domnitor Neagoe Basarab se degradează pe zi ce trece. De aceea apelăm la sprijinul dumneavoastră și vă rugăm, îndemnându-vă și pe acestă cale, să ne susțineți financiar pentru continuarea lucrărilor şi înfrumuseţarea casei lui Dumnezeu. Numai împreună vom reuși să salvăm acest monument istoric de o inestimabilă valoare. Dăruind puțin din prisosul nostru, vom câștiga pentru noi prisosul milei lui Dumnezeu: “fiecare să dea cum socotește cu inima sa, nu cu părere de rău sau din silă, căci Dumnezeu iubește pe cel ce dă cu voie bună” (II Corinteni 9, 7).

Vă așteptăm, așadar, cu donațiile dumneavoastră, la biserică, sau în contul: RO56CECEDB0136RON0103015, deschis la CEC Târgovişte.

Directionare 2%

Puteți ajuta biserica noastră și direcționand 2% din impozitul pe venit. Iată informațiile de care aveți nevoie:

- Daca aveti venituri numai din salarii, completati cu datele dumneavoastra formularul 230.

- Daca aveti venituri si din alte surse, completati formularul 200.

- Daca aveti deja formularele, nu uitati sa completati rubrica B (declaratia 230) sau punctul III (declaratia 200) cu datele fiscale ale parohiei noastre:

Denumire entitate nonprofit/unitate de cult: Biserica Sf. Gheorghe - Târgoviște

Cont bancar (IBAN): RO56CECEDB0136RON0103015